środa, 14 marca 2018

Ksiazki przeczytane w lutym

" Zamarznięte serca " Karolina Wilczyńska 


Jest to drugi tom z serii o 4 przyjaciółkach z ulicy kwiatowej.
Ta seria a bibliotece jest bardzo rozchwytywana , udało mi się dostać drugi tom i od razu zabrałam się za jego czytanie .
Książka opowiada historię przyjaciółek mieszkających w jednym bloku Liliana jest właścicielką małej sieci sklepów, typowa bizneswoman po rozwodzie, aktualnie w związku z Januszem. Mieszkają u niej na ulicy Kwiatowej z jej psem Kubą.
Róża jest samotna nauczycielka języka angielskiego. Mieszka z kotem.
Wioletta jest matką i żona. Ma syna Oskara i czeka na przyjście na świat drugiego dziecka jak się niebawem okazuje będą to bliźniaki .
Malwina jest osobą konkretną , lubi postawić na swoim. Właśnie się zaręczyła , przejęła firmę ojca z dużymi długami ale udaj jej się wyjść z dołka.
Akcja książki toczy się zimą , jest tuż przed feriami .
Pierwsza przyjaciółka która poznajemy jest Liliana. Do tej pory jej życie biegło spokojnym , ułożonym tokiem , partner ,pies dobra praca . Pojawia się w jej życiu córka jej kuzynki Agnieszka. Dziewczyna wywraca życie ciotki do góry nogami.
Druga jest Róża.
Róża jest nauczycielką angielskiego , dostała swoją pierwszą klasę jako wychowawca. Klasa ta  znana jest z tego że zawsze przysparza kłopoty.
I tym razem nie jest inaczej. Doprowadzają Róże do załamań.
Całkiem nie dawno straciła mamę. To są jej pierwsze samotne święta. Mieszka z dwoma kotami. Ma bardzo kiepska ocenę samej siebie.  W życiu Róży pojawia się Daniel.
Trzecia z przyjaciółek jest Wioletta.
Mieszka tak jak pozostałe dziewczyny na Kwiatowej. Ma męża Mariusza który cały tydzień spędza po za domem ciężko pracując, mają syna Oskara. Bardzo absorbujące dziecko przy opiece w nim pomaga Wioli Agnieszka. Wiola spodziewa się dziecka. Jest w dygiej ciąży. Jak na kobietę ciężarna przystało ma humory, fochy i często źle się czuje. Niestety w tych ciężkich momentach nie ma przy niej męża. Wiola twierdzi że wału jej się świat ale wtedy z pomocą przychodzą dziewczyny z grupy kapciowej. Na szczęście sam Mariusz też się ogarnia i zaczyna żonie poświęcać więcej czasu .
Ostatnia z przyjaciółek to Malwina ." Ja diablica "Katarzyna Miszczuk

Jest to pierwsza z trzech książek tej serii.
Nie byłam do końca przekonana co do tej książki , ta okazała się być na prawdę bardzo bardzo dobra.
Fajnie się ją czyta , nie można a w zasadzie nie chce się  przeskoczyć nawet o kawałek książki.
Poznajemy Wiktorię. Młoda studentkę z Warszawy. Poznajemy ją kiedy ona umiera. I tu zaczyna się cała akcja. Nie będę opisywać szczegółów żeby nie zdradzić za wiele. Książka jest dobra
Polecam ją i już sięgam po drugi tom :)

"Garść pierników  , szczypta Miłości "

W oczekiwaniu na kolejną część książki K. Miszczuk sięgnęłam po książkę Natalii Sońskiej.
Garść pierników jest jedną z części opowiadających o losach dwóch przyjaciółek- Hani i Kingi.
Hania i Kinga pracują razem w czasopiśmie . Ta cześć poświęcona  jest zdecydowanie Hani, to jej losy  głównie śledzimy i ja poznajemy . Jest ona typem kobiety  nowoczesnej , chce być samodzielna i niezależna. Dużo pracuje , stawia wszystko na karierę. Właścicielem czasopisma jest jej były partner Marek , a redaktor naczelna jest jego obecna żona Marta , która nie potrafi zachować profesjonalizmu i odciąć spraw prywatnych od zawodowych i często daje odczuć Hani że mści się na niej za jej związek z Markiem.
Hania bardzo przeżyła rozstanie z Markiem, ale mimo to są teraz przyjaciółmi.
Po rozstaniu z Markiem nie była w żadnym związku , miała kilka przelotnych romansów , już nie wieży w prawdziwą miłość .. ale to się zmieni.
Hania i Kinga mają dość przełożonej i postanawiają zamienić się pracą. Kinga za Hanię poprawi kilka tekstów, a Hania ma napisać artykuł. I od tego momentu bardzo dużo się zmienia a życiu obu dziewczyn.
Kolejna książka której akcja toczy się w okolicy świat. Jest to lekka książka do przeczytania na raz przy kubku kawy.
Jeśli chcemy się zrelaksować przy czytaniu, to ta książka się do tego super nadaje.
Będąc w połowie książki stwierdziłam że mi się podoba i chętnie przeczytam kolejna część, która już zresztą udało mi się wypożyczyć i czeka na mnie.

"Mniej złości więcej miłości" Natalia Sońska

Hania opuściła redakcję Pearl. Przeszła do konkurencji.
Kinga spotyka się z Danielem , fotografem którego poznała dzięki Hani.
Kinga źle się czuje z tym, że nie pracuje już z przyjaciółką. Ciężko jej się odnaleźć. Kiedy jest na lunchu z Danielem ma miejsce mały incydent w toalecie , dzięki niemu poznaje Mirę.
Mira jest była pracownica restauracji do które zaglądała Kinga z Danielem. Kobiety po "incydencie " w toalecie czują że mogły by nawiązać znajomość.
Nie małe zdziwienie ich czeka kiedy okaże się , że Mira jest nowa koleżanka z pokoju Kingi. To właśnie ona przejmie stanowisko po Hani.
Janina jest to babcia Kingi, mama Haliny . Bardzo sympatyczna i śmieszna osoba. Sama o sobie mówi że jest stara ale jej charakter tego nie pokazuje. Jest bardzo przebojowa ma 6 zmysł , lubi stawiać tarota. Zawsze wszystko wie . Daje bardzo mądre życiowe rady. Jest troszkę uparta. Lubi postawić na swoim oraz od czasu do czasu wyprowadzić z równowagi swoją córkę.
Halina jest kobietą wybuchowa. Od kilku lat jest wdowa, ale coś w jej życiu uczuciowym ostatnio się zmienia.
Sprawia wrażenie jakby czasem była zazdrosna o relacje między jej córka a matka. Bardzo matkuje Janinie.


"Kropla zazdrości, morze miłości" Natalia Sońska 

Hania zmieniła pracę , zamieszkała z Wiktorem i dziećmi u niego.
W nowej pracy Hania jest zdecydowanie bardziej zajęta , stara się nie nawiązywać przyjaźni że współpracownikami i mieć ze wszystkimi raczej tylko zawodowe kontakty. W koło niej niestety zaczyna krążyć Artur , który jest jej podwładnym . Zarówno Hania jak i Wiktor bardzo dużo czasu spędzają w pracy, a to  nie wpływa dobrze na ich relacje .
Kingi życie obróciło się o180'. Jest w ciężkiej depresji. Straciła ukochanego , jest z nim w ciąży.
Od dłuższego czasu przebywa na bezpłatnym urlopie i popada w coraz głębszy dół.
Mira i Hania bardzo starają się pomóc dziewczynie.
Ta część czyta się równie dobrze jak pierwsza. Nie trafiłam w niej na moment gdzie miałabym ochotę przeskoczyć kilka stron z powodu braku akcji.
Zdecydowanie polecam tą serię. Typowo babska literatura, do kubka kawy, do przeczytania dosłownie na raz.


Pozdrawiam 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz